ג’ון מולר, אנליסט מגמות למנהלי אתרים בגוגל, הצהיר כי הסכימה היא גורם דירוג קל. גוגל דיברה על סכימה בעבר, וגורם הדירוג הוא קל, אבל קהילת ה-SEO שמה לב. מאמר זה מתאר את מה שאתה צריך לדעת על סכימת אתר כדי לשפר את דירוג האתר שלך.

מכיוון שסכמה היא גורם דירוג בגוגל, כדאי שתהיה אותה באתר שלך. אתר אינטרנט, ארגון וסכימה מקומית הן שלוש סכימות קלות שתוכל להשתמש בהן.

עודכן ב-5 באוגוסט 2022

מהו סימון סכימה?
לפי Moz, סכימה היא “אוצר מילים סמנטי של תגים (או מיקרו נתונים) שאתה יכול להוסיף ל-HTML שלך כדי לשפר את הדרך שבה מנועי החיפוש קוראים ומייצגים את הדף שלך ב-SERPs.”

על ידי הוספת תגים מסוימים המכונים נתונים מובנים, בעלי אתרים יכולים לאותת לגוגל ולמנועי חיפוש אחרים איזה סוגי תוכן יש להם בדפי האינטרנט שלהם ועל מה התוכן שלהם. זה, בתורו, עוזר לסורקים לאינדקס אתרים בצורה יעילה יותר.

מהם היתרונות של סימון סכימה?
הוספת סימון סכימה לדפי האינטרנט שלך בהחלט יכולה להגדיל את הסיכוי לדירוג אורגני בדפי תוצאות מנועי החיפוש (SERP). למעשה, ג’ון מולר, אנליסט מגמות למנהלי אתרים בגוגל, הודה לאחרונה שסימון סכימה הוא גורם דירוג קל.

כפי שצוין קודם לכן, נתונים מובנים עוזרים לסורקים להבין מה מוצג בדף. עם הבנה טובה יותר של מה כלול בדף חיפוש, זה מגדיל את הסיכוי שמנועי חיפוש ידרגו את הדף.

בנוסף, ניתן להשתמש בנתונים מובנים מסוימים כדי להגביר את הנוכחות של המותג ב-SERPs או להוסיף מידע בונוס שיכול להגדיל את הקליקים לאתר האינטרנט שלהם. לדוגמה, על ידי שימוש בנתונים מובנים, סביר יותר שאתרים יופיעו בגרפי ידע, Rich Snippets, או שאנשים גם מבקשים תפריט נפתח בהתאם לסוג הסכימה המשמשת באתר.

כיצד להוסיף סימון סכימה לאתר שלך
למרבה המזל, אנשי קידום אתרים אינם צריכים ללמוד שום קידוד נוסף כדי להוסיף תגי סכימה לדף אינטרנט. לדוגמה, כל מה שאתה צריך לעשות הוא לבקר ב- Schema.org – אתר המספק אוסף של תגי סימון מובנים שאנשי קידום אתרים ומפתחים יכולים להשתמש בהם כדי לציין את סוג התוכן באתר האינטרנט שלהם. – כדי למצוא את תגי ה-HTML הנכונים.

לחלופין, אתה יכול להשתמש ב-Structured Data Markup Helper של Google כדי ליצור את ה-HTML עבור הדפים שלך. במקרה זה, כל מה שאתה צריך לעשות הוא:

בחר את סוג הנתונים שברצונך להוסיף.
הדבק את כתובת האתר או מקור ה-HTML של הדף שלך ב-Data Markup Helper
בחר אילו אלמנטים ברצונך לסמן
ליצור את ה-HTML
זה יפיק את ה-HTML שתוכל להעתיק ולהדביק בדף האינטרנט שלך.

3 דרכים קלות להוסיף סימון סכימה לאתר שלך
מחפש להוסיף נתונים מובנים לאתר שלך? הנה כמה דרכים להוסיף סימון סכימה לאתר שלך.

הדגש את הפונקציונליות של האתר שלך
הוסף סכימת ארגון
כלול סכימה עסקית מקומית

הדגש את הפונקציונליות של האתר שלך
הרשת מכילה סוגים רבים ושונים של תוכן, כגון מוזיקה, סרטים, צילומים, מאמרים, תפריטים, וכמובן, אתרי אינטרנט.

לדוגמה, אם יש לך תכונת חיפוש באתר שלך, אתה יכול להוסיף נתונים מובנים כך שתיבת חיפוש של קישורי sitelink תופיע SERPS. במילים אחרות, אתה יכול להפוך את גוגל למנוע החיפוש שלך.

מרקה ספוות